2 TOP homeo-léky, které vám mohou zachránit dovolenou (jako mně :-)

Už je to takhle třetí den a čím dál horší. Oči slzí, že nevidím na cestu a z nosu teče jako z kohoutku.

Jako správný doktor jsem sama sobě nejhorším pacientem a tak stále čekám, že to „přejde samo.“ Lékárničku na cesty jsem tehdy vůbec neřešila, tuším, že jsem měla v peněžence akorát náplast.

Tehdy na dovolené na Vranovské přehradě (už je to mnoho let zpátky) jsme hodně jezdili na kolech a já jsem kvůli slzení špatně viděla na cestu. Už jsem to prostě musela nějak řešit. Homeopatii jsem se tehdy učila, a lék, který pokrýval příznaky, bylo Allium cepa. Neměla jsem ji s sebou, a tak jsme odpoledne vyrazili do Znojma, a hned v první lékárně měli Alium cepa AKH.

Alergické stavy na dovolené jsou bohužel časté…

Rozkousala jsem několik tablet během prohlídky města a pak jsme sedli na kola a jeli zpátky na Vranov. Už po cestě jsem si s překvapením uvědomila, že mi oči téměř neslzí! Já zase vidím na cestu!

Večer už jsem si na otravnou alergii ani nevzpomněla a druhý den ráno ani oči neslzely a z nosu neteklo. Zmizelo to, jako mávnutím proutku.

Účinek naprosto srovnatelný s běžnými léky na alergické reakce (Zodac a spol.), nicméně čistě přírodní, bez jakýchkoli nežádoucích účinků. Použitelný je stejně dobře pro seniora, který užívá hrst klasických léčiv (nehrozí lékové interakce), jako pro těhotnou ženu nebo kojence.

A to je moc fajn…

Netuším dodnes, co bylo vyvolávajícím faktorem takové reakce. Nicméně, dobrá zpráva je, že v homepatii není znalost vyvolávající příčiny alergie nutná k tomu, abychom úspěšně vybrali homeopatikum (výběr léku se neřídí tím, jestli je to alergie na prach nebo pyl nebo na psí srst).

Stačí nám uvědomit si příznaky a podle nich vybrat lék. V tomto případě ukazovaly na lék Allium cepa (homeopaticky zpracovaná cibule kuchyňská). Kdy se vám bude hodit?

 • hojný čirý výtok z nosu, který štípe a dráždí kůži
 • hojné slzení, které není dráždivé
 • stav se může zhoršovat v teple, nebo při přechodu z chladného prostředí do teplého.
 • může být otupělost, apatie.
 • může být svědění v krku a v ústech (na patře)

Tento lék můžete použít při alergické reakci ať už je vyvolaná čímkoli (prach, zvířecí srst, pyl…). Pokud vypozorujete výše popsané příznaky, je to správný lék a úleva se brzo dostaví.

Pozor ale na jednu věc: Pokud vás alergie navštěvuje každoročně (nebo celoročně), může vám lék výrazně zmírnit akutní potíže, ale k vyléčení chronického alergického stavu bude nejspíš potřeba celková léčba, ušitá na míru. Allium cepa pak nejspíš bude pouze součást celkového léčebného programu.

A který je ten druhý zachránce?

Je to královna různých akutních alergických stavů – lék APIS MELLIFICA. Určitě jej zařaďte do své homeopatické lékárničky.

Lék na rychle vznikající alergie je Apis mellifica

Kdy se vám bude hodit lék Apis mellifica?

 • stavy po bodnutí hmyzem nebo alergické reakce na různé podněty
 • rychle se vyvíjející růžový otok
 • může být mírné nebo dosti výrazné svědění
 • ucpaný nos kvůli alergickému otoku, otok víček apod.
 • kopřivka
 • zlepšení stavu v chladném prostředí nebo chladnými obklady, studenou vodou apod.
 • zhoršení stavu v teple, při nedostatku čerstvého vzduchu

A příklad z praxe:

Pacientka, 33 let, 6.měsíc těhotenství. Přišla pro homeopatickou léčbu kvůli alergické reakci na kůži – kopřivce. Na nohách a na rukou měla růžové kopřivkové pupence, které se slily do veliké mapy a neskutečně svědily. Před čtyřmi dny byla na procházce v lese a při zpáteční cestě ji začalo svědit celé tělo a na končetinách vyskákala kopřivka.

Použila Zodac (lék proti alergickým projevům), který měla doma, ale měl pouze dočasný a neúplný efekt. Obvodní lékařka ji následně vybavila kortikoidem v tabletách. Ty ale také účinkovaly pouze dočasně, kopřivka se stále v plné síle vracela. Byla jí proto doporučena celková léčba kortikody nitrožilně za hospitalizace. Toho se už budoucí maminka zalekla a rozhodla se pro homeopatii.

Dostala ode mne Apis AKH, 2 tablety 4x denně. Otok se začal postupně během dne ztrácet a druhý den ráno s úlevou zjistila, že je kůže čistá, po kopřivce ani vidu, ani slechu. Doporučila jsem ještě dva dny brát ranní a večerní dávku léku. Kopřivka se od té doby nevrátila.

Byl to pěkný Happy End, co říkáte? Důležité je, že se vyhnula nitrožilnímu podávání kortikoidů. Pravděpodobně by zabraly, ale je to krajní varianta, pokud neznáme jiné řešení (homeopatické!!). V těhotenství navíc z kortikoidů nikdo nemá dvakrát radost…

Homeopatická léčba proběhla rychle, neinvazivně (tedy bez injekcí) a bezpečně vzhledem k miminku. Znát možnosti homeopatie je prostě velké plus.

Jaké zvolit dávkování:

 • náhle vzniklá alergická reakce: 2 tablety 4x denně
 • léčba probíhající mírné alergie: 2 tablety 2x denně
 • prevence (u sezonních alergií): 2 tablety ráno

Copak že jsou ty homeopatické tablety…? Více se dozvíte na http://www.budtezdravi.cz

Někdy vám mohou homeopatika zachránit dovolenou (doslova zachránit kůži 🙂 a taky budete mít radost, že si umíte poradit.

Spoustu dalších praktických tipů nejen na léto najdete také na FB stránce „Homeopatická maminka“: https://www.facebook.com/HomeopatickaMaminka/.

Přeji vám pohodové léto!

Vaše homeo-doktorka

Jana Hlavsová

Jana Hlavsova
Jsem lékařka a homeopatka. Poznala jsem možnosti naší moderní medicíny a také cestu homeopatickou. Více než 7 let pomáhám nacházet zdraví a životní pohodu našim nejdražším- dětem a jejich maminkám. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.