Dneska to odpřednášíte Vy!

Pamatuju si to jako dneska. Je to už skoro 10 let zpátky, ale stále jasně vidím ten velký přednáškový sál s asi 80 lidmi, před kterými jsem měla vystoupit s půlhodinovou přednáškou.
Doprovázela jsem tehdy často svého homeopatického „guru“, lékaře Alexandra Fesika na různé kongresy a semináře, kde přednášel základy homeopatie.

Několikrát jsem ho slyšela přednášet a dneska si jen tak přijde a řekne: „… dneska to odpřednášíte vy, Jani.“ Hotová věc.

Na přípravu jsem měla necelou hodinu.

„Neviděla jsem ani prezentaci…“, hlesla jsem.

„Tady máte notebook, podívejte se“. Jasně, proč to hrotit, že?

Já, která jsem si vždycky všechno pečlivě chystala, když jsem měla před obecenstvem něco říct… A teď tohle. Prezentace má asi dvacet snímků, vůbec nebudu tušit, jak to jde za sebou, jak to navazuje…

Co dělat? Vzala jsem to jako výzvu.

Nejspíš se ztrapním, ale určitě nebudu první ani poslední.
Pro jistotu jsem si vzala pár tabletek homeopatika Argentum nitricum. Je to dobrý pomocník pro trémisty a zmatkaře, kteří velmi zle snášejí veřejné promluvy.

A šlo se na věc… Obecenstvo bystře vytušilo, že jsem „náhradník“ a vzali to shovívavě. Mám pocit, že pořád je mezi námi mnohem víc těch, kteří veřejně vystupují neradi (natož mluvit do mikrofonu!), než těch, kteří si takové situace užívají. Měli se mnou soucit.

A já jsem nakonec byla ráda, že jsem byla takto „hozena do vody“ a neměla jsem čas se předem vyděsit. Různých veřejných vystoupení a přednášek jsem pak absolvovala ještě hodně a předávat zkušenosti a informace o homeopatii mi začalo dělat radost.

Pokud jste ale jedni z těch, kteří mluví před publikem velmi neradi, Argentum Vám dobře pomůže.

  • třesoucí se a vynechávající hlas
  • průjem kvůli očekávaným událostem
  • zpocené dlaně, horké návaly, bušení srdce
  • pocit až jakoby na omdlení, kdy musíte nutně sníst něco sladkého abyste načerpali energii
  • naprostý zmatek v hlavě, panika s tendencí utéct
  • rychlé nekoordinované pohyby
  • bolest hlavy z usilovného přemýšlení

… to jsou stavy, které lze dobře zmírnit pomocí Argenta nitrica.

Jistě tušíte, že to nemusí být jen přednášky. Ústní nebo písemné zkoušení ve škole je pocitově naprosto stejná situace. Jako studentka medicíny jsem vídala řadu svých spolužáků, u kterých obrovské množství učiva ke každé zkoušce vyvolávalo děs a paniku. Radši dělali cokoli jiného, aby se nemuseli dívat na to, kolik ještě zbývá se naučit.

 

Obecně jakákoli situace, která nám působí výše uvedené příznaky, je řešitelná pomocí tohoto nenápadného homeopatika.

V lékárně najdete volně prodejné Argentum v různé síle (=potenci), doporučuji 15C nebo 30C, nebo Argentum AKH (99C).

Ve stresových obdobích doporučuji užívat 2 kuličky/tabletky 1x denně. 

Připomínám, že lék (ani jiná homeopatika) není návykový a lze jej užívat i dlouhodobě, pokud vidíte, že vám sedí a pomáhá.

Přeji Vám, aby vás při vašich zkouškách či pracovních poradách nelimitoval strach. Abyste se mohli soustředit na předání toho, co opravdu chcete a měli z toho radost!

Vaše homeo-doktorka

Jana Hlavsová

Jana Hlavsova
Jsem lékařka a homeopatka. Poznala jsem možnosti naší moderní medicíny a také cestu homeopatickou. Více než 7 let pomáhám nacházet zdraví a životní pohodu našim nejdražším- dětem a jejich maminkám. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.