Homeopatie v léčbě ženské neplodnosti (1.část)

Homeopatie je dle (nejen) mé zkušenosti velmi slibná cesta, jak pomoci mnoha ženám k miminku. Určitou formou neplodností trpí cca čtvrtina párů a homeopatie je metoda čistě přírodní, bez nežádoucích účinků.

Jani, jaká byla tvoje cesta k homeopatii?

Já jsem se seznámila s homeopatií ještě před nástupem na medicínu a celý koncept a systém této léčby mi jednoduše „sednul“. Věděla jsem, že můj pohled už bude asi vždycky trošku jiný. Vystudovala jsem tedy společně s medicínou i homeopatickou školu.

Pracovala jsem pak několik let jako dětská a novorozenecká lékařka v nemocnici a homeopatické pacienty jsem řešila zvlášt v homeopatické ordinaci.

V současné době jsem na mateřské s dětmi a mám jen homeopatické pacienty. Za své klasické vzdělání jsem ale ráda a popravdě moc si neumím představit dělat homeopatii bez lékařských znalostí.

Jak léčba probíhá? O co jde?

Homeopatika jsou informační léčiva – tedy nedodávají do těla nějakou chemickou látku jako klasické léky, ale informaci JAK situaci řešit, takové „know-how“.

Přirovnávám to ráda k stavbě domu: můžete mít veškerý stavební materiál, ale dům nepostavíte, pokud nevíte JAK na to.

Obdobně, většině žen s nálepkou neplodnosti nechybí v těle nějaké chemické látky, vitamíny apod. Jejich zdraví je spíše v určité oblasti vyvedeno mimo rovnováhu a neumožňuje početí a donošení miminka.

Potřebují celkově zharmonizovat, vyladit – tedy zvýšit celkovou úroveň zdraví. A toto umí právě individuálně vybraný homeopatický lék.

Jak probíhá homeopatické vyšetření?

Základem pro homeopatické předepsání je osobní homeopatický pohovor. Samotná diagnoza (např. primární neplodnost) má pro výběr konkrétního homeopatika minimální důležitost a homeopat tedy vždy musí vycházet z individuálních příznaků pacientky – v tom je největší síla této metody: najít léky (případně více léků), které „sedí“ na pacientku celkově.

Proto se homeopat ptá po různých věcech, které zdánlivě s diagnozou vůbec nesouvisí. Současně si všímáme také tělesných znaků: křečové žíly, kvalita pojivové tkáně, stav jazyka, celková konstituce – to vše jsou cenná vodítka pro léčbu a celkovou prognozu.

Výsledkem je základní představa o okruhu vhodných léků pro danou pacientku a také to, který z nich je právě aktuální.

Jak úspěšná je tato léčba?

Je mnohem vyšší než např. u léčby ekzémů (což je jeden z hlavních problémů, pro který je homeopatie vyhledávána). Míra úspěšnosti se pochopitelně liší podle konkrétních problémů pacientky: někdy stačí jen jedním lékem „popostrčit“, zharmonizovat a hlavní práci máme za sebou.

Pochopitelně mnohem lépe a rychleji probíhá léčba u tzv. funkčních problémů – tedy tam, kde orgány nejeví žádné známky poškození, laboratorně je vše v pořádku, ALE nefunguje to tak, jak by mělo…

A samozřejmě vyšší úspěšnost je u žen, které jsou pro tuto léčbu motivované a ví, co jim homeopatie nabízí (opravdu přirozenou podporu početí tím, že se zlepší jejich celkové zdraví, léčba bez vedlejších následků), než u těch, které to jdou „zkusit“.

Kdy s léčbou začít?

V širším smyslu lze homeopatii vřele doporučit už při prvním pomyšlení na miminko (aniž tedy vůbec mluvíme o neplodnosti).

Homeopatika totiž umí například odstranit staré zátěže (opakované braní antibiotik), vyrovnat imunitu (pro ženy, které celou zimu prokašlají a necítí se zdravé), zmírnit rodinnou zátěž (křečové žíly, sklon k tvorbě žlučových kamenů) apod. Tedy opět: homeopatie zlepšuje celkové zdraví ženy. To je klíč k úspěchu.

Navíc pokud máte svého homeopata, který vás zná, probíhá jakákoli další léčba (např.deprese po porodu) mnohem snáze.

Pokračování rozhovoru najdete v článku Homeopatie v léčbě ženské neplodnosti (2.část). Chystám pro Vás také článek o nejčastějších lécích pro léčbu neplodnosti s příkladem úspěšné léčby.

Pokud se chcete lépe orientovat v homeo-lécích, které jsou běžně dostupné, přečtěte si http://janahlavsova.cz/jak-se-vyznat-v-homeo-lecich/

Ptala se Alena Dvořáková – odborný konzultant pro neplodné páry s 20ti letou zkušeností v oboru Asistované reprodukce a autorka publikace „Průvodce neplodností“.

Najdete ji na webu http://www.alenadvorakova.cz

 

Jana Hlavsova
Jsem lékařka a homeopatka. Poznala jsem možnosti naší moderní medicíny a také cestu homeopatickou. Více než 7 let pomáhám nacházet zdraví a životní pohodu našim nejdražším- dětem a jejich maminkám. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.