Já jsem vědec, víš…

Je jen lehce pod nulou, ale fouká studeně jako ze Sibiře. Stepujeme s kamarádkou na dětském hřišti   s našimi zhruba stejně starými dětmi a hovor se stočí k mému workshopu o homeopatii v místním centru pro maminky.

“Víš, já jsem vědec, já homeopatii prostě nevěřím. Moje mamka s tím má fakt dobré zkušenosti, dostalo ji to z chřipky, takže ona tomu věří. Ale já prostě nějak nemůžu.“

Třímám v ruce téměř nový mobil a vybavuji si, co prohodil předchozího dne můj muž. Že paměť a funkce tohohle pidi mobilu jsou mnohem lepší než náš počítač. Než ta velká bedna, o kterou si ustavičně  otloukám pod stolem kolena.

V těchto věcech se nevyznám, tak jsem na něj jen nevěřícně hleděla. Tohle malinkaté placaté nic… A ještě to umí slušně fotit. Vždyť pro mě je taková představa opravdový zázrak. Copak někdo z lidí, které potkám na ulici je schopen to vysvětlit? Pochopit? Je to něco fascinujícího a bereme to přitom jako naprosto samozřejmou součást našeho života.

 

My všichni běžní uživatelé počítačů a mobilů, troufám si říct, naprosto netušíme jaký je technický podklad pro fungování těchto přístrojů. A nezajímá nás to. Prostě to funguje. Basta.

Bezděčně mě napadla paralela s homeopatií.

Homeopatičtí lékaři, profíci, kteří léčí homeopaticky desítky let, taky nedumají nad tím, co přesně do puntíku homeopatické léky v těle dělají. Jaké enzymy aktivují, jaké neuronové sítě napoují, jaké biochemické dráhy ovlivňují. K ničemu by jim to ostatně nebylo.

Jestli a jak homeopatický lék u pacienta působí, poznáme ze zlepšení zdravotního stavu, zmírnění bolesti, vyléčení zánětu atd. A také – léčba musí probíhat podle homeopatických pravidel, která jsou neměnná a fungují stejně po více než 200 let od doby, kdy se homeopatie začala používat.

Jednu věc ale ještě zmíním…

Ti, kterých si vážím a jsou pro mne velkou inspirací, nezapomínají žasnout. A děkovat. Pracovat s pokorou, protože vědí, že nelze všechno vymyslet nebo spočítat. A také vědí, že jejich znalosti, byť obsáhlé, jsou jen zlomkem všech léčebných možností.

Jaká byla úroveň vědění našich předků před 100 lety? Jak žili? A jak před 200 lety? A jak žijeme my dnes? Obrovské kvalitativní skoky v poznání, naprosto nesrovnatelné světy…

Ale… po celou dobu nás homeopatie provází. Je prostě tady. Pro všechny, kteří nečekají, až současná věda do puntíku objasní jak to všechno funguje. Pro všechny, kteří rádi pomáhají. Máme k dispozici velký dar, který jsme dostali k užívání.

Přeji vám mnoho přínosných objevů ve vašem životě 🙂

Vaše homeo-doktorka

Jana Hlavsová

 

Jana Hlavsova
Jsem lékařka a homeopatka. Poznala jsem možnosti naší moderní medicíny a také cestu homeopatickou. Více než 7 let pomáhám nacházet zdraví a životní pohodu našim nejdražším- dětem a jejich maminkám. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.