Jak na problematickou pleť

Občas se v homeopatické ordinaci objeví žena či dívka s jedinou starostí – alespoň zdánlivě 🙂

“Mám hroznou pleť!“ – moc mastnou, moc suchou, aknozní… Praskají mi rty, mám na tváři ekzém…

„Jde s tím homeopaticky pomoci?“
„Jde, a jak!“

Vezměme to pěkně po pořádku. Pokud máme s pletí potíže, mělo by být samozřejmostí správné čištění – nikoli ale prostředky z drogerie (bohužel ani ty z lékárny nejsou mnohdy o moc lepší!), ale čistě přírodními látkami.

Tedy na příklad vyhledávat rostlinné oleje místo minerálních. Ty minerální jsou totiž vyrobeny čištěním z ropy. Pleť nedýchá a navíc – mějte na paměti, že asi 80% obsahu krému se vstřebává do těla. Oblíbené micelární vody vaší pleti z dlouhodobého hlediska také vůbec neprospívají – jsou to chemické tenzidy (= látky rozpouštějící tuk) a pleť vysušují.

Často se ale setkávám s tím, že toto všechno už máte vyzkoušené a stejně problém přetrvává , nebo se rychle vrací.

V tom případě jste tady na správné adrese.

Naše pleť totiž většinou odráží hlouběji uložený problém, nějakou nerovnováhu. A tu umí homeopatie spravit, zharmonizovat.

Podívejme se na konkrétní případ:
Pacientka si stěžuje na mastnou pleť, jakoby naolejovanou, dřív trpěla na akné, teď je patrné pouze na čele. Dělají se jí ale také praskliny v koutcích nebo uprostřed rtů. Kůže po těle je spíše sušší, v partiích stehen a boků má sklon k celulitidě. V těchto místech je podkoží jakoby oteklé. Máme zde problém na jedné straně s nadměrným mastěním pleti a se zadržováním vody (otoky) , na druhé straně se suchostí a prasklinami.

Tento rozporuplný stav odpovídá léku Natrium muriatikum.

Z jiných problémů často vidíme u těchto žen problémy s menstruací, která je bolestivá, většinou příliš silná a může vést až k chudokrevnosti (anémii).

Při užívání Natrium muriatikum se nejen zlepší pleť, ale výrazně se upraví také menstruace, mnoho žen si také pochvaluje zlepšení nálady a větší psychickou vyrovnanost.

Pokud je hlavním problémem akné, zmíním alespoň tři z několika hlavních léků.

Sulfur – doporučuji téměř rutinně, je to homeopatický „čistič“. Hlavně pokud akné svědí a pálí.

Hepar sulfur – je lék na akné, které je nesmírně bolavé a tím pádem extrémně citlivé na dotek.

Silicea – výborný lék k homeopatickému čistění pleti. Pleť se špatně hojí, tvoří se drobné cystičky a abscesy s hnisem, vše se zdlouhavě vyvíjí. Stav se zhoršuje v zimě, pacientka je citlivá na chlad a průvan. Je to také častý lék na suché „olezlé“rty a vyrážky okolo rtů reagující na chlad.

Dávkování: 2 kuličky/tabletky 2x denně (ráno a večer), vydržte alespoň 2 měsíce. Je možné, že se během této doby zlepší celá řada dalších potíží a pleť bude až poslední na řadě.

Samostatnou a obsáhlou kapitolou jsou pak ekzémy. V tomto případě bych spíše než samoléčbu doporučovala návštěvu homeopata. Někdy se je daří zvládnout jako mávnutím kouzelného proutku, ale častěji je to práce na delší dobu, kdy platí, že trpělivost přináší růže.

Přeji hodně radosti z nově nabyté krásné pleti!

Vaše homeo-doktorka Jana

Jana Hlavsova
Jsem lékařka a homeopatka. Poznala jsem možnosti naší moderní medicíny a také cestu homeopatickou. Více než 7 let pomáhám nacházet zdraví a životní pohodu našim nejdražším- dětem a jejich maminkám. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.