V jednoduchosti je krása

„Paní doktorko, a můžu se s vámi jen tak narychlo poradit ohledně syna? On se hrozně trápí s ekzémem.“

Hmm, ekzém, no uvidíme, říkám si. Přišla jsem do lékárny domluvit seminář o homeopatických lécích a paní lékárnice už minule jevila zájem mé rady prakticky využít, což je skvělé.

Nicméně u ekzému jsem vždycky opatrná něco radit na dálku, když pacienta nevidím a nemohu se ho zeptat na pár věcí, které usnadní výběr léku.

Ptám se tedy alespoň paní lékárnice:

„A jak ten ekzém vypadá?“
„Strašně hrubá kůže, suchý, dřív to hodně teklo, ale teď už ne.“
„A kde to všude má?“
„Tam jak to bývá – ruce, nohy, obličej, za ušima taky. Už je z toho celý špatný. Měl by se oženit, ale on jenom hraje na počítači hry a na zábavu abych ho dostrkala vidlema.“
„Aha, samotář?“
„Docela jo, a ted se navíc dost rozjedl, přibral za minulý rok dobrých osm kilo. Tak se asi za holkama bojí..“
„A jak snáší chlad?“
„No, on je docela zimomřivý, pořád si navlíká svetrů…“

Rekapituluju si v duchu: ekzém v záhybech kloubů, zimomřivá osoba, s tendencí přibírat, možná se trochu uzavírá do sebe a stydí se za to jak vypadá…

U kluka to vypadá na lék Graphites, pomyslím si.

Rozloučím se s paní lékárnicí, na lístek jí píšu lék a dávkování. Za týden přijdu na domluvený seminář, tak to můžeme případně ještě upřesnit.

Nakonec jsme se ale viděly až za půl roku, na jaře, protože v lékárně začala přestavba a na seminář nebyl čas ani prostory. Paní lékárnice právě přejímala zboží a zdálky se na mě usmívala.

„Pojďte, pojďte, musím vám někoho ukázat!“ ze dveří vyšel mladý muž, tak 28 let, tmavovlasý fešák, trošku při sobě.
„To je on, má kůži skoro čistou!“

Aha… Matně si vybavuji o čem jsme tehdy mluvili a co jsme dali za lék. Snažím se to na něm nenápadně odpozorovat… Že by Graphites?

Během pár měsíců užívání Graphitu se stav kůže výrazně zlepšil. Ekzém zůstal v mírné formě jen pod koleny i přesto, že léčba probíhala právě v období, kdy se stav jindy výrazně horšil (v zimě).

Dozvídám se také, že chlapec je lepší i po psychické stránce. Chodí do společnosti, „otevřel se“, je komunikativnější.

Tak elegantní a jednoduché! Hodně pacientů opravdu vzpomíná na svou homeopatickou léčbu slovy:„To bylo takové nenápadné, jako nic, jako mávnutí kouzelným proutkem!“

Vzpomněla jsem si ale i na jiné případy, kdy ekzém odolával několika pečlivě vybraným lékům. Na čas se zdálo, že je to lepší, ale pak se zase stav vrátil zpátky. Někdy až za půl roku se podařilo výraznější a trvalé zlepšení stavu.

Proč to šlo v tomto případě tak jednoduše?

Projevy ekzému a současně i celkové symptomy pacienta ukazovaly jasně na lék Graphites. V takové situaci nastává většinou po správném léku poměrně rychlé a spolehlivé zlepšení stavu (eventuálně celkové vyléčení, pokud je to medicínsky možné).

V opačném případě, pokud je situace nejasná a musíme se rozhodovat mezi třemi nebo pěti léky, probíhá úzdrava mnohem déle.

Kdy se vám tedy může hodit Graphites?

Je to lék v homeopatii ceněný nejen pro svou schopnost léčit ekzémy, ale také jako velký kosmetický lék. Používá se úspěšně u keloidních jizev, lipomů nebo bradavic.

Je vhodný zejména pokud máte sklon přibírat (nebo máte za sebou jo-jo efekt po zhubnutí a opětovném přibrání) – působí zde jako čistící lék pro buňky. Chrání také klouby před artrozou, hlavně hodně zatěžovaná kolena.

Budu o Graphitu psát nejspíš ještě mnohokrát, protože patří mezi nejčastější pomocníky v homeopatických ordinacích.

Přeji vám pěkný a zdravý den!

Vaše homeo-doktorka Jana

Jana Hlavsova
Jsem lékařka a homeopatka. Poznala jsem možnosti naší moderní medicíny a také cestu homeopatickou. Více než 7 let pomáhám nacházet zdraví a životní pohodu našim nejdražším- dětem a jejich maminkám. Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.